Skip to content

При виборі моторних олив слід враховувати два важливі фактори — наскільки холодно взимку у вашому регіоні та що рекомендує виробник двигуна вашого авто. Моторні оливи 5w40 в цьому плані оптимальні, адже вони підходять для запуску двигунів як за низьких, так і за високих температур. 

Що взагалі означає 5w40? 

Літера W з англійської winter — означає «зима». Число, що стоїть попереду, вказує на в'язкість оливи за низьких температур (звідси, власне, літера W), а число після означає в'язкість за вищих температур (в середньому 150°C) під час роботи двигуна. 

Моторна олива 5w40 має зимовий клас в'язкості — 5, тобто вона менш в'язка за дуже низьких температур у порівнянні зі, скажімо, 10w40. Водночас ця олива має клас гарячої в'язкості 40, що означає, що вона така ж в'язка, як 10w40 за високих температур, але менш в'язка, ніж такі оливи, як 15w50.

Чому в’язкість оливи важлива? 

В'язкість оливи — це її спротив потоку. Занадто густа олива не буде належним протікати по двигуну, його каналах та змащувати його. А надто рідка олива не зможе захистити рухомі частини від зношування. В'язкість збільшується зі зниженням температури та зменшується з її підвищенням.

Коли ви обираєте певний тип моторної оливи, вам потрібно піти на певний компроміс — обрати між продуктивністю та захистом. Більш в'язка олива допоможе захистити компоненти двигуна. Але занадто густа може погіршити його продуктивність. Ось чому важливо проконсультуватися із рекомендацією виробника двигуна щодо класу оливи, який підходить саме вашій автівці. 

Так що ж обрати 5w40 чи 10w40?

Якщо ви обираєте між 5w40 та 10w40, перш за все потрібно враховувати, наскільки холодна зима у вашому регіоні. Так, 5w40 краще підходить для запуску двигуна за низьких температур, оскільки така олива зберігає текучість навіть при сильному морозі. А для теплих температур підійдуть і 5w40, і 10w40, адже вони мають високу в'язкість і однаково ефективно захищають двигун від зношування.