Skip to content

Так само як і класичні бензинові автомобілі, гібридні автомобілі потребують використання моторної оливи, оскільки неелектрична частина системи двигуна потребує постійного змащення. Через технічні характеристики двигунів гібридних автомобілів і аби гарантувати довговічність деталей двигуна, продукція, яку Ви використовуєте, повинна вибиратися з розумом та обережно. Дізнайтеся, як обслуговувати свій гібридний автомобіль за допомогою TotalEnergies.

Чи потрібна моторна олива гібридним автомобілям?

Пальне проти електрики. Пістолет заправки пальним чи пістолет електрозарядки для авто. 3D візуалізація

На відміну від автомобілів, що працюють лише на двигуні внутрішнього згоряння, гібридні автомобілі оснащені двома двигунами: електричним і двигуном внутрішнього згоряння. Таким чином, для належного функціонування цей тип транспортного засобу потребує як електроенергії, так і пального. Двигуни гібридних автомобілів зазвичай працюють по черзі, але в деяких ситуаціях вони також можуть працювати разом.

Гібридні автомобілі зазвичай покладаються на електричний двигун, коли автомобіль запускається та коли він рухається зі швидкістю від 45 до 80 миль/год (≈73-130 км/год). Якщо цього вимагає маршрут, яким ви їдете, або якщо акумулятор недостатньо заряджений, двигун внутрішнього згоряння допоможе електричному. У разі жорстокого розгону обидва двигуни працюють одночасно. Ці різні етапи відносяться до трьох типів тяги: електрична тяга (лише електричний двигун), теплова тяга (тільки двигун внутрішнього згоряння) і гібридна тяга (як електричний, так і двигун внутрішнього згоряння).

У гібридних автомобілях, як і в автомобілях з бензиновим двигуном, двигун внутрішнього згоряння потрібно постійно змащувати. Тому обидва типи автомобілів потребують моторної оливи. Нагадуємо, що моторна олива використовується для змащування різних механічних частин двигунів внутрішнього згоряння. Це змащення зменшує тертя між різними компонентами двигуна і, таким чином, запобігає підвищенню температури, передчасному зносу та надмірному накопиченню нальоту.

Моторна олива необхідна для правильного функціонування гібридних автомобілів. Але ці типи транспортних засобів також потребують інших мастильних матеріалів, таких як трансмісійна олива для перемикання передач і охолоджуюча рідина двигуна для підтримки потрібної температури двигуна

Чому гібридним автомобілям потрібна спеціальна моторна олива?

Оливу заливають у горловину двигуна з каністри

У гібридних автомобілях двигун внутрішнього згоряння підтримується електричним, що пояснює, чому двигун внутрішнього згоряння працює за нижчої температури порівняно з класичними автомобілями, які працюють лише на бензині. Для належного змащування компонентів двигуна настійно рекомендується використовувати моторну оливу, яка рекомендована виробником.

Крім того, перемикання між електричним двигуном і двигуном внутрішнього згоряння може спричинити холодний запуск, що може вплинути на продуктивність автомобіля. Використання правильної моторної оливи зменшує ці ризики та дозволяє:

  • Запобігти розвитку корозії.
  • Зменшити знос двигуна внутрішнього згоряння.
  • Зменшити споживання пального.
  • Зберегти експлуатаційні якості Вашого автомобіля.

Економні та високоефективні моторні оливи

Для тих, хто обрав гібридний автомобіль, компанія TotalEnergies розробила оливи Quartz Ineo Xtra та Quartz 9000 Xtra. Ці високоефективні моторні оливи економічні та розроблені для збільшення терміну служби та експлуатаційних якостей двигунів внутрішнього згоряння в гібридних автомобілях.