Як робити заміну моторного масла для мотоцикла?
Вам слід розуміти, наскільки важливою є моторна олива, і враховувати все це, щоб Ваш мотоцикл працював належним чином: вона захищає частини від нагріву і обмежує тертя, а також очищає двигун і захищає його від корозії. З часом, олива погіршується і це впливає на продуктивність. Вам потрібне правильне обладнання для того, щоб зробити заміну оливи належним чином:
- Олива, яка відмінно підходить для Вашого двигуна – відповідного класу і в потрібній кількості.
- Перед використанням продукту, перегляньте інструкцію транспортного засобу. Заміна оливи повинна здійснюватися відповідно до рекомендацій заводу-виробника.
- Захисне обладнання, таке як захисні окуляри і гумові рукавички.
- Високоякісний масляний фільтр - зверніться до інструкції з експлуатації.
- Торцевий гайковий ключ для зливу оливи.
- Ключ для масляного фільтра.
- Контейнер (лоток) для збору відпрацьованої оливи, разом з воронкою.
- Поглинаючий матеріал (газета, паперовий рушник і т.д.) і ганчірки.
- Ущільнююче кільце, якщо необхідно.
Послідовність дій для заміни моторної оливи для вашого мотоцикла:
- Підготуйте Ваш мотоцикл: для того, щоб олива двигуна була менш в’язкою, щоб витікала швидше при заміні, доцільно включити двигун мотоцикла і залишити його працювати протягом 1-2 хвилин. Потім переконайтеся, що мотоцикл знаходиться на підставці і помістіть його на рівній горизонтальній поверхні, з вимкненим двигуном.
Замініть оливу Вашого двигуна:
- Після того, як Ви знайшли зливну пробку (подивіться інструкцію з технічного обслуговування), застеліть поверхню землі за допомогою газети або паперового рушника. Розташуйте лоток під пробкою і переконайтеся, що він достатньо великий, щоб вмістити всю оливу, яка має бути злита. Відкрутіть зливну пробку за допомогою торцевого ключа. Не торкайтеся до неї – вона може бути гарячою.
- Переконайтеся, що вилка не випадає з ваших рук в рукавичках. Дозвольте відпрацьованій оливі стекти протягом декількох хвилин. Після того, як бак порожній, очистіть зливну пробку та ущільнювач. Якщо ущільнювач виявиться занадто зношеним, замініть його на новий, вставте назад кришку правильно.
- Вийміть використаний масляний фільтр: подивіться інструкцію, щоб знайти масляний фільтр. Переконайтеся, що новий фільтр, який Ви збираєтеся встановити, тієї ж моделі, що і старий - існує кілька типів. З цієї причини потрібно вибрати правильний інструмент для видалення фільтра, в залежності від того, яким він є. Фільтр ймовірно заповнений оливою - переконайтеся, що лоток під рукою, так що будь-яку оливу, що залишилася, можна зливати в нього. Потім відкрутіть масляний фільтр, використовуючи свій гайковий ключ, необхідно запам’ятати як всі деталі співвідносяться одна з одною, щоб Ви могли зібрати їх разом, як тільки Ви витягнете фільтр.
- Встановіть новий фільтр: перед встановленням нового фільтра, очистіть основу фільтра в точці, де вона вставляється в двигун. Потім нанесіть невелику кількість оливи на новий ущільнювач пальцем, щоб зменшити ризик витоку. Обережно закріпіть новий фільтр, але не дуже сильно.
- Заповніть ваш двигун новою оливою: перед заповненням оливою, зверніться до інструкції з експлуатації, щоб дізнатися точно, яку кількість і який тип оливи слід використовувати. Використовуйте воронку, щоб залити до максимального рівня. Після того, як Ви заповнили оливу до максимального рівня, закрутіть кришку, переконавшись, що Ви не залишили жодних деталей на землі.
- Перевірте рівень оливи: дайте двигуну попрацювати на холостому ходу протягом 5 хвилин. Вимкніть двигун, перевірте рівень оливи, а потім знову долийте за необхідності.
- Утилізуйте Вашу відпрацьовану оливу у відповідному центрі: за жодних обставин не слід утилізувати відпрацьовану оливу у Вашому лотку шляхом зливання її в каналізацію або викидання в навколишнє середовище.
- Олива разом з використаним фільтром, може бути утилізована (зазвичай абсолютно безкоштовно) в сервісному центрі або центр утилізації.