Skip to content

22/03/2022 Press release

Кодекс TotalEnergies: ділимося принципами поведінки компанії у розрізі діяльності на Росії

TotalEnergies припинить закупівлю нафти та нафтопродуктів у Росії.

 

Париж, 22 березня 2022 р. – Після серйозних і необґрунтованих звинувачень у «причетності до військових злочинів», висунутих проти TotalEnergies, Компанія  пояснює принципи своєї поведінки щодо бізнесу, пов’язаного з Росією, щоб донести людям інформацію, яка дозволить зрозуміти, що наша Компанія діє відповідально. Враховуючи  подальше загострення конфлікту, TotalEnergies також робить нові кроки.

 

TotalEnergies вкотре заявляє про своє найрішучіше засудження військової агресії Росії проти України, яка має трагічні наслідки для українського народу та загрожує миру в Європі.

 

Відповідальна поведінка TotalEnergies, як європейської компанії та відповідно до наших цінностей, відтепер визначена чіткими принципами управління російським сегментом бізнесу:

 

  • Забезпечити суворе дотримання поточних і майбутніх європейських санкцій, незалежно від наслідків для управління активами Компанії в Росії, і поступово призупинити свою діяльність в Росії, враховуючи безпеку працівників Компанії.

 

TotalEnergies нагадує, що, всупереч зауваженням деяких коментаторів, Компанія не експлуатує жодних нафтогазових родовищ або заводів зі зрідженого природного газу на Росії.

 

TotalEnergies є міноритарним акціонером низки недержавних російських компаній: "Новатек" (19,4%), "Ямал ЗПГ" (20%), "Арктик ЗПГ 2" (10%) і "ТерНафтоГаз" (49%). Цими компаніями керує власний персонал з обмеженою кількістю відряджених співробітників від TotalEnergies. TotalEnergies також є партнером з долею 20% спільного підприємства Хар’ягінського родовища нафти, яким оперує "Зарубіжнафта". Компанія справді брала участь у фазі будівництва проектів цих підприємств, але не веде жодної діяльності та не несе операційної відповідальності на цих об’єктах.

 

Станом на 24 лютого 2022 року TotalEnergies мала лише 11 відряджених співробітників у цих компаніях, і лише 3 відряджені експатріанти знаходяться в Росії станом на сьогодні. Таким чином TotalEnergies ініціювала поступове призупинення своєї діяльності в Росії, із дотриманням гарантій безпеки своїх команд. Разом з тим, TotalEnergies вирішила призупинити розвиток бізнесу акумуляторів і мастильних матеріалів в Росії.

 

  • Компанія не буде надавати капітал для розвитку проектів на Росії.

 

Що стосується реалізації проекту "Арктик ЗПГ 2", з огляду на невизначеність, створену технологічними та фінансовими санкціями, які впливають на можливість продовжувати розвиток проекту "Арктик ЗПГ 2", що знаходиться в стадії розробки, TotalEnergies SE вирішила більше не враховувати підтвердженні резерви покладів в межах проекту "Арктик ЗПГ 2" у своїх рахунках і більше не надаватиме капітал для цього проекту.

 

  • Забезпечити неможливість реверсії основної мети санкцій проти Росіі: санкції проти Росії не можуть служити російським інтересам, таким чином компанія має унеможливити безпідставну передачу цінностей на користь російських інтересів прямим виходом Компанії із активів на Росії.

 

Нинішнє середовище європейських санкцій та російське законодавство, що контролює іноземні інвестиції в Росії, завадить TotalEnergies знайти неросійського покупця для своїх міноритарних пакетів акцій у Росії. Безумовна відмова від цих акцій просто збагатить російських інвесторів, що суперечить цілям санкцій. Крім того, відмова від цих міноритарних пакетів акцій, що належать TotalEnergies, не вплине на діяльність компаній та їх доходи, оскільки ці компанії мають власних працівників і керуються автономно.

 

  • Допомогти гарантувати безпеку у сфері енергопостачання європейського континенту в рамках, визначених європейськими органами влади.

 

TotalEnergies є європейською енергетичною компанією, яка має зробити свій внесок у безпечне енергопостачання на європейський континент, який не має таких внутрішніх ресурсів, як інші західні країни, зокрема Великобританія чи Сполучені Штати.

 

Відповідно до рішень Європейського Союзу щодо підтримки на даному етапі постачання російського газу, TotalEnergies продовжує постачати в Європу зріджений природний газ із заводу Ямал ЗПГ у рамках довгострокових контрактів, які Компанія повинна виконувати, доки уряди Європи вважають, що російський газ необхідний. На відміну від нафти, очевидно, що газові логістичні потужності Європи ускладнюють відмову від імпорту російського газу протягом наступних двох-трьох років без впливу на енергопостачання всього європейського континенту.

 

Однак, враховуючи погіршення ситуації в Україні та наявність альтернативних джерел постачання до Європи, TotalEnergies в односторонньому порядку вирішила більше не укладати та не продовжувати контракти на закупівлю російської нафти та нафтопродуктів, щоб зупинити всі закупівлі російської нафти та нафтопродуктів якомога швидше, та в будь-якому випадку до кінця 2022 року.

 

TotalEnergies вже оголосила, що зупинила всі спотові операції з російською нафтою та нафтопродуктами з 25 лютого 2022 року. Це також стосується спотових торговельних операцій щодо російського природного газу або скрапленого газу.

 

У TotalEnergies є строкові контракти на закупівлю російської нафти та нафтопродуктів, які закінчуються найпізніше 31 грудня 2022 року. Ці строкові контракти в першу чергу охоплюють поставки для нафтопереробного заводу Leuna на сході Німеччині, який обслуговується нафтопроводом «Дружба» з Росії. Умови контрактів також стосуються постачання дизеля в Європу, де цього продукту не вистачає (близько 12% імпорту дизеля в Європу в 2021 році було з Росії).

 

У тісній співпраці з урядом Німеччини TotalEnergies розірве свої контракти на постачання російської нафти для нафтопереробного заводу Leuna якомога швидше, та в будь-якому випадку до кінця 2022 року, а також запровадить альтернативні рішення, імпортуючи нафту через Польщу.  Перший контракт не буде продовжено вже в кінці березня 2022 року.

 

Щодо дефіциту дизельного пального в Європі, навіть за відсутності будь-яких інструкцій з боку європейських урядів, TotalEnergies також розірве свої контракти на закупівлю російського дизельного пального якомога швидше, та до кінця 2022 року щонайпізніше. TotalEnergies буде імпортувати нафтопродукти з інших континентів, зокрема з НПЗ Satorp у Саудівській Аравії

 

***

Про TotalEnergies

TotalEnergies — міжнародна компанія із диверсифікованими джерелами виробництва енергії. Ми виробляємо та реалізуємо у світовому масштабі нафту та біопаливо, природний газ та «зелені» гази, енергію з відновлюваних джерел та електроенергію. Наші 105 000 співробітників постійно зосереджені на пошуку можливостей зробити енергію більш чистою, недорогою, надійною та доступною для якомога більшої кількості людей. Працюючи у понад 130 країнах, TotalEnergies ставить сталий розвиток у всіх його аспектах в основу своїх проектів та діяльності, щоб сприяти добробуту людей.

 

Контакти TotalEnergies

Застереження

Терміни «TotalEnergies», «Компанія TotalEnergies» або «Компанія» в цьому документі використовуються для позначення TotalEnergies SE та консолідованих організацій, які прямо чи опосередковано контролюються TotalEnergies SE. Так само слова «ми», «нас» і «наш» також можуть використовуватися для позначення цих організацій або їх працівників. Організації, в яких TotalEnergies SE прямо чи опосередковано володіє пакетом акцій, є окремими юридичними особами. TotalEnergies SE не несе відповідальності за дії чи бездіяльність цих організацій. Цей документ може містити прогнозну інформацію та заяви, які базуються на ряді економічних даних і припущень, зроблених у даному економічному, конкурентному та регуляторному середовищі. У майбутньому вони можуть виявитися неточними і піддаватися ряду факторів ризику. Ні TotalEnergies SE, ні будь-яка з її дочірніх компаній не бере на себе жодних зобов'язань щодо публічного оновлення будь-якої прогнозної інформації чи заяви, цілей чи тенденцій, що містяться в цьому документі, як результат нової інформації, майбутніх подій чи іншим чином. Інформація про фактори ризику, які можуть вплинути на фінансові результати або діяльність TotalEnergies, надається в останньому Реєстраційному документі, версія французькою мовою якого подається TotalEnergies SE до французького регулятора цінних паперів Autorité des Marchés Financiers (AMF), а також у Формі 20-F, поданій до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).