Заходи безпеки при роботі з мастильними матеріалами

За нормальних умов експлуатації мастильні матеріали не становлять особливого ризику. Однак, у випадку їх неправильного використання або при аваріях, вони можуть становити загрозу для здоров'я. Більшість мастильних матеріалів мають низький рівень токсичності, але користувач може багаторазово піддаватися їх впливу.

Основні зони контакту при роботі з оливами та мастильними матеріалами - очі і руки. Деякі процеси можуть викликати оливний туман, який може вільно проникати в дихальні шляхи.

 
Аби знизити і запобігти ризику виникнення нещасних випадків, необхідно дотримуватися наступних правил безпеки:

При контакті зі шкірою

Суворо дотримуйтесь правил особистої і загальної гігієни. Щоб уникнути контакту з тілом: використовуйте оливостійкі рукавички, носіть одяг із достатнім ступенем захисту, НЕ носіть одяг, просочений оливою, не можна використовувати такі розчинники, як нафта і бензин, для видалення оливи зі шкіри, користуйтеся захисним кремом.

При вдиханні парів

Уникайте вдихання оливного туману і парів. Необхідно встановити систему хорошої вентиляції приміщення. Допустима концентрація для оливних випарів становить 5 мг/см3 , або навіть 1 мг/см3 , відповідно до рекомендацій Національного дослідного інституту з безпеки життєдіяльності.

При контакті з очима

Якщо існує небезпека потрапляння оливних бризок в очі, рекомендується носити захисні окуляри. У разі попадання оливи в очі, промийте очі водою протягом 15 хвилин і зверніться до лікаря, якщо подразнення не проходить.

При попаданні всередину

Мастильні матеріали мають низький рівень токсичності при попаданні в організм. У разі потрапляння внутрішньо, не викликайте блювоту , а негайно зверніться до лікаря.

Цей матеріал був корисним для вас?